Przejdź do treści

Szkolenia i współpraca z „Якір”

  • przez

W listopadzie br. członkowie Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom „Dominik” zajmujący się problemami psychomanipulacji i sekt,
w ramach współpracy z БЮРО КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УГКЦ У СПРАВАХ НОВІТНІХ РЕЛІГІЙНИХ РУХІВ І СЕКТ „Якір”,
rozpoczęli prowadzenie cyklu szkoleń dla wolontariuszy „Якір” zaangażowanych w punktach informacji o nowych ruchach religijnych i sektach działających w ramach Kościoła Greko-katolickiego na Ukrainie.

Biuro Najwyższego Arcybiskupstwa Kijowsko-Halickiego UKGK ds. NRR i Sekt zostało powołane przez Synod Biskupów UKGK 25 lutego 2013 r. Jego powołanie poprzedził projekt Centrum-YAKIR Fundacji Charytatywnej Społeczności Złotego Wieku. Fundacja powstała 4 lutego 2012 roku z błogosławieństwa metropolity lwowskiego Cyrusa Igora (Woźniaka).

Kontynuując realizację programu Centrum-YAKIR, Biuro ma na celu pomoc w praktyce tym, którzy wpadli w sieć grup destrukcyjnych. Członkowie Biura szanują przekonania religijne i ideologiczne każdego, kto potrzebuje porady, ochrony lub innej pomocy. Głównymi priorytetowymi zasadami pracy jest poszanowanie godności każdego człowieka, bez względu na jego przynależność wyznaniową i narodową. Każdy ma prawo do pełnej informacji o grupie, do której należy (zarówno pozytywnej jak i negatywnej).